Biznis laboratórium

10-týždňový program, ktorého cieľom je pomôcť vám vytvárať výsledky udržateľným, napĺňajúcim a zdravým spôsobom.
Obsah programu
3 dvojdňové moduly naživo v Banskej Bystrici
5 follow-up webinárov medzi modulmi
4 bonusové webináre na špecifické témy
"Tým, že dokážete seba a ľudí okolo prebudiť do toho najhlbšieho a najlepšieho čo v sebe každý má, otvoria sa vám možnosti, ktoré boli doteraz pre vás neviditeľné."
Pre koho je program určený?

Pre majiteľov, manažérov a ľudí na kľúčových pozíciách, ktorí:

dosahujú očakávané výsledky, ale platia za to preťaženosťou a nerovnováhou osobného a pracovného života
chcú za ten istý čas, s menším úsilím a stresom dosahovať lepšie výsledky
sa vezú na vlne skvelých výsledkov a pohody, ale zároveň si uvedomujú, že ešte stále nevyužili všetky svoje možnosti a schopnosti
V čom sa Biznis Laboratórium odlišuje od iných rozvojových programov?

Ak na vás sedí ktorýkoľvek z troch vyššie uvedených popisov, zmenu k lepšiemu pravdepodobne vidíte v týchto možnostiach:

zmena okolností
zmena myslenia, návykov a rozvoj zručností
aplikácia návodov, postupov, rád a trikov
Všetky tri možnosti vychádzajú z toho, že musíte niečo meniť a pridávať. A hoci neustále rastie počet rôznych prístupov, ktoré môžu pomôcť, tieto možnosti neprinášajú skutočnú zmenu.
49%
ľudí zažíva alebo zažilo pocit vyhorenia
43%
ľudí každodenne zažíva vysoký stres
80%
ľudí pracuje bez zápalu
40%
ľudí sa nedarí nájsť rovnováhu pracovného a osobného života

"Skutočná zmena je jednoduchšia, než si myslíte."

Na Slovensko a Česko sme priniesli odlišný pohľad na človeka, jeho správanie, emočné prežívanie a výkonnosť. Nie je to ďalší prístup alebo teória. Je to zmena paradigmy. Ukážeme vám, ale hlavne dáme vám zažiť, že to ide aj jednoduchšie.

Keď diamant spadne do blata, nie je potrebné ho natierať lakom, aby vyzeral krajšie. Stačí to blato dať preč a všimnúť si, že pod ním bolo celý čas niečo, čo žiari a je nezlomné. Pozývame vás objaviť, že vy ste tým diamantom. Ale prísť na to musíte sami.

Biznis laboratórium
Je 2-mesačný intenzívny program pre majiteľov spoločností, manažérov a ľudí na kľúčových pozíciách, ktorého cieľom je pomôcť ľuďom vytvárať výsledky udržateľným, napĺňajúcim a zdravým spôsobom.

Prečo práve laboratórium?

Laboratórium = miestnosť vybavená prístrojmi a technickým zariadením na prírodovedecké alebo technické experimenty a výskum.
Naše laboratórium sa bude líšiť v použitých nástrojoch. Namiesto skúmaviek a mikroskopov budeme používať zaujímavé aktivity, diskusie, sebareflexiu a spätnú väzbu. Ale zámer zostáva rovnaký. Pochopiť ako veci fungujú a objaviť niečo nové.

Čo budeme objavovať?

"Nevieme, kto objavil vodu, ale vieme, že ryba to nebola."
Marshall McLuhan
Ryba je k vode tak blízko, až ju prehliada. Tak ako keď hľadáme okuliare a pritom ich máme celý čas na hlave. Rovnako tak prehliadame naše vrodené schopnosti, ktoré budeme spoločne znovu-objavovať:
Odolnosť
Schopnosť zvládať náročné výzvy s čistou hlavou
Kreativita
Schopnosť generovať nové nápady a tvorivé riešenia každodenných aj strategických problémov
Wellbeing a rovnováha
Prirodzený stav pohody, rovnováhy a naplnenia
Prepojenosť s ostatnými
Schopnosť vytvárať úprimné vzťahy naplnené dôverou
Komunikácia
Schopnosť načúvať ostatným a reagovať
Spolupráca
Schopnosť vytvárať synergiu a využívať silu tímu
Autenticita
Sloboda byť tým, kým naozaj ste
Flow
Schopnosť byť v stave plynutia, plného sústredenia, vysokej produktivity a angažovanosti
Leadership
Schopnosť byť prirodzeným lídrom a inšpiráciou pre ostatných
Prítomnosť
Schopnosť vnímať prítomný okamih a byť v spojení so svojou intuíciou

Kto bude vašim sprievodcom?

Lukáš Piperek

Transformatívny kouč.

Pri koučingu, workshopoch a tréningoch sa stretol s už viac ako 1 000 ľuďmi, desiatkami obchodných spoločností a 30 rôznymi športmi od amatérskej až po olympijskú úroveň.

Po úspešnom ukončení štúdia na univerzite a hokejovej kariéry viedol 6-členný medzinárodný tím, zodpovedný za predaj na zahraničných trhoch. Viac ako 20 rokov strávených v prostredí, kde bol neustály tlak na výsledky, ho viedlo k otázke, či sa dajú skvelé výsledky dosahovať bez zbytočného stresu.

To, čo objavil je, že každý má v sebe potenciál byť produktívny a zároveň žiť spokojný, slobodný a šťastný život. A to dokonca bez toho, aby musel meniť samého seba.

Curriculum
1.Modul

Osobná produktivita

18-19.9.2024

Poznáte ten pocit, keď sa cítite byť nažive? Keď máte jasnú myseľ? Keď vnímate veci s nadhľadom a aj náročné situácie vnímate ako výzvy, ktoré vás inšpirujú?

Práve o tom bude tento modul. Ak chcete byť aj v čase búrky bezpečným prístavom pre ostatných a ukazovať smer, musíte to najprv objaviť pre seba.

Témy: wellbeing, stres, odolnosť, work-life balance, angažovanosť a zápal

2.Modul

Tímová produktivita

16-17.10.2024

Spoločnosť je živý organizmus a aby fungoval efektívne, sú potrebné dve veci.
a) každá časť (jednotlivec) robí svoju prácu najlepšie ako vie
b) každá časť (jednotlivec) koná v súlade s celkom, nie pre vlastný prospech.

V tomto module sa pozrieme na obe tieto časti. Budeme objavovať ako môžete vytvárať úprimné, hlboké prepojenie s ostatnými a zároveň im pomôcť objaviť to najlepšie v nich.

Témy: vytváranie vzťahov, konflikty, komunikácia, načúvanie, win-win prístup, leadership.

3.Modul

Tvorba hodnoty a výsledky

20-21.11.2024

Existujú dva dôvody, prečo veľká väčšina skvelých vecí nikdy nevznikne. Tým prvým je, že nezačneme. Druhý dôvod je, že hoci začneme, nevydržíme dostatočne dlho.

Deje sa to vtedy, keď zabudneme, že máme prirodzenú schopnosť tvoriť a vytvárať hodnotu (ktorej finančným vyjadrením je výnos). V tomto module sa budeme vracať k tomu, čo nám je prirodzené. Nestáť si v ceste, tvoriť s ľahkosťou, plnou sústredenosťou, jasnou mysľou a nenechať sa odradiť, keď to nejde podľa našich predstáv.

Témy: sny a ciele, kreativita, 5 krokov tvorby, sústredenosť, flow, obmedzenia, zladenie sa s prítomným okamihom

5 Follow-up webinárov medzi 1. a 3. modulom

Ako sa vám ukázalo v praxi to, čo ste objavili na jednom z modulov?

To je otázka, ktorú si budeme klásť počas živých vysielaní, aby sme zrýchlili vašu krivku učenia a upevnili pochopené v praxi.

Bonusové živé vysielania
Pavel Pola

Time management v aktuálnej dobe

Pavel je CEO slobodnej firmy Etnetera Activate, nadšenec e-mailingu a hacker produktivity. Počas živého vysielania s vami bude zdieľať nástroje a postupy, ktoré mu pomáhajú byť produktívny vo svete množstva úloh, neustálych zmien a nekompromisných termínov.
Pozn: Pavel drží neoficiálne prvenstvo v množstve e-mailov odoslaných spoločnosti Apple s tým, že niečo nefunguje 🙂
Martin Jotov

Flow - stav plynutia

Výkonný riaditeľ IQS Group, zakladateľ neziskovej organizácie Porozumění mysli a milovník vedy vám povie, čo môžete spraviť pre to, aby ste v stave plnej sústredenosti, vysokej produktivity a tvorivosti boli čo najčastejšie. A keďže má rád čísla, pár z nich s vami pozdieľa už teraz. Vedeli ste napríklad, že v stave flow má človek o 430% vyššiu kreativitu riešenia problémov a o 500% rastie produktivita vedúcich pracovníkov?
Robert Rott

Prekážky úspechu v predaji

Rob je vekom mladý, skúsenosťami ostrieľaný sales konzultant. Pracoval pre medzinárodnú spoločnosť SBR consulting, ktorá sa špecializuje na zeefektívňovanie obchodných procesov vo firmách. Pracoval s obchodnými riaditeľmi a ich tímami z celého sveta v oblastiach od obchodnej stratégie, cez obchodné procesy až po samotné obchodné zručnosti.
V interaktívnom živom vysielaní sa novou optikou pozrieme na najkľúčovejšie oblasti obchodu a odpovieme na otázky, prečo si od nás niekto niečo (ne)kúpi.
Branislav Burák

Budovanie značky

Braňo stojí za zrodom a budovaním značky Rajec a z pozície marketingového riaditeľa za tvorbou marketingového tímu a s ním značiek Kofola, Vinea a iných.
Okrem toho má za sebou mnoho ďalších veľkých projektov. Počas vysielania sa s vami podelí o to, čo je kľúčové pri budovaní značky a aké sú princípy tvorivého procesu.
Referencie účastníkov programu
Michal Gáfrik

vedúci výroby | Obalprint, a. s.

"Po prvom bloku som veľmi uvažoval nad tým prečo som sa vôbec na to dal a čo mi to vlastne prinesie. V skupine boli majitelia, riaditelia a nevedel som si v hlave usporiadať ako sa dajú porovnávať ich problémy s mojimi. Myslel som si, že je to len zbytočne zabitý čas nakoľko boli pre mňa moje problémy najväčšie a nevedel som pochopiť, že aj keď je niekto riaditeľ alebo majiteľ má presne tie isté problémy ako ja. Až na druhom stretnutí kde som sa viac otvoril možnosti, že zmena myslenia mi môže pomôcť prekonávať ťažké situácie som začal uvažovať nad vecami inak. Začal som chápať , že očakávania ktoré si myslím že ľudia odo mňa majú sú len v mojej hlave. Postupnými krokmi som prešiel z neustáleho stresu do období kedy som do práce, domov začal chodiť s pohodou a bez zbytočných stresov. Povedal som si, že nikdy nič nie je tak dôležité ako ja a, že zbytočné stresovanie a naháňanie sa mne ani ľuďom okolo mňa nepomôže. V práci je teraz veľmi zložité obdobie lebo som ostal na všetko sám, je toho veľmi veľa a mám pocit, že to zvládam hlavne kvôli tomu, že nemyslím na to, čo najhoršie sa môže stať ale myslím dopredu s tým, že keď vyriešim aktuálnu situáciu príde ďalšia a ďalšia. V tomto tempe človek nemá šancu uspieť vo večných pochybách a stresoch. Biznis laboratórium mi zmenilo pohľad na samého seba a pohľad na riešenie situácii ktoré či chceme alebo nechceme prídu. Ďakujem Lukáš za to, že som mohol byť súčasťou tohto programu."
Kde sme pomohli?
Chceš zistiť, či je to program pre teba?
Dohodnime si stretnutie
Biznis lab