Ahoj, som Lukáš Piperek

Zakladateľ myšlienky Luccas, transformatívny kouč, autor knihy a tvorca podcastu.
Od prvej triedy na ZŠ som hrával hokej. Keď odhliadneme od detských začiatkov, značnú časť svojej kariéru (do veku 25 rokov) kariéry som prežil s pocitom, že mám naviac, ale niečo ma brzdí.
To „niečo“ malo zdanlivo rôzne formy. V krátkosti by som to zhrnul do týchto myšlienok:
- Čo ak to pokazím? Čo ak sa to nepodarí?
- Čo si o mne myslia ostatní (spoluhráči, tréneri, diváci, ...)? Čo ak im neukážem, čo všetko vo mne je?
- S úspechom rastie moja hodnota. Ale s neúspechom klesá. Mám strach z toho, že sa to stane.

Vnímal som, že to, čo mi chýba, je vnútorná istota a akýsi kľud. No ani s pomocou psychológa som nenašiel odpoveď

Po ukončení kariéry som prestal úspech naháňať. Paradoxne, podarilo sa mi celkom rýchlo vyšplhať v kariérnom rebríčku. Po 4 rokoch v oblasti obchodu som viedol 6-členný medzinárodný predajný tím. Zaujímavé bolo, že hoci sa mi podarilo to, o čom som možno ani nesníval, vo vnútri to bolo rovnaké. Stále som mal pocit, že mi niečo chýba.

V tom čase som už rozbiehal aj svoju koučingovú prax. S jasným zámerom. Nájsť chýbajúci dielik skladačky, ktorý keď nájdem, konečne budem mať trvalý pocit, že mi nič nechýba. Že som OK. Že som úplný a nemusím nikomu nič dokazovať.

A tak sa začala moja cesta hľadania rôznych návodov, metód, postupov, ... Ale ani tu som nenašiel odpoveď, ktorá by ma uspokojila. Niektoré mi priniesli dočasný pocit úľavy a pohody, lenže akoby tomu stále niečo chýbalo.
Cítil som sa ako na slovenských cestách – predbehnete jeden kamión a pred vami sa objavia ďalšie dva. Dospel som do fázy, keď som začal veriť tomu, že som tak„pokazený“, že buď to bude trvať veľmi dlho alebo ma nie je možné opraviť.

No ako to býva, „náhodou“ mi do cesty prišlo niečo, čo je označované ako 3 princípy (inside-out understanding). Spočiatku som si myslel, že je to len ďalšia metóda. Postupným bádaním som prišiel k tomu, že je to viac ako metóda, ako akási teória. Je to porozumenie tomu, kto naozaj sme a ako funguje naša myseľ a život.

Bez toho, aby som sa snažil meniť alebo naprávať samého seba, sa kvalita môjho života začala zlepšovať.
Prestal som tráviť toľko času vo svojej hlave, dokázal som byť viac prítomný, tešiť z „obyčajných“ vecí a svet možností akoby nemal žiadne hranice. A hlavne, prestal som mať pocit, že mi niečo chýba. A že mi vlastne ani nikdy nič nechýbalo.

Ako je to možné? Predstav si, že nosíš okuliare, cez ktoré ale veľmi dobre nevidíš.
Tak ich začneš vymieňať za ďalšie. S niektorými je to horšie, s inými rovnaké a sú aj také, cez ktoré vidíš lepšie. Ale stále to nie je ono. Jedného dňa si okuliare zložíš a zostaneš prekvapený. Konečne vidíš jasne. Uvedomíš si, že tvoj zrak je (aj vždy bol) dokonalý. Nepotreboval si lepšie okuliare. Stačilo si všimnúť, že dokážeš vidieť jasne, keď ich nemáš. Viac o tomto prístupe a o tom, či ti to v mojom podaní sedí, sa dozvieš, keď si stiahneš štartovací balíček, ktorý je zadarmo.

Cez workshopy, rôzne programy (napr. Biznis laboratórium), videokurzy a individuálny koučing, sa mi podarilo toto porozumenie odovzdať viac ako tisícke ľudí, desiatkam obchodných spoločností, športovým klubom a kolektívom. Okrem roly kouča plním aj úlohu lektora a mentora v Akadémii pre profesionálov a lídrov, z ktorej vzišli ľudia, s ktorými sa na tomto mieste môžete zoznámiť.

Q&A webinár

60 minút pre tvoje otázky. Príležitosť začať viesť konverzáciu, ktorá má pozitívny dopad na tvoj život.
Viac informacií