Kurz Sloboda

Ľahkosť bytia v každom momente
3-mesačná cesta k rozpoznaniu tvojej vrodenej slobody
Si to ty:
Si zvedavý a sebarozvoju sa už venuješ nejaký čas
Už ťa nebaví cítiť sa obmedzený vlastným myslením, minulosťou alebo životnou situáciou
Si otrávený nasledovaním a skúšaním rôznych teórií, prístupov a návodov
Často máš v hlave plno myšlienok (overthinking), nevieš to zastaviť a bráni ti to byť v prítomnosti
Beží ti hlavou "Stále mi niečo chýba", "Ako je možné, že napriek všetkému, čo som sa naučil a vyskúšal, sa môj život zásadne nezmenil?", "Neviem, ako vo svojom živote zažívať viac ľahkosti"
Cítiš sa unavený z toho, že si stále nenašiel odpoveď, kvôli ktorej si do sebarozvoja vstúpil
A tiež:
Chceš mať v živote väčšiu ľahkosť bez nasledovania komplikovaných teórií a návodov
Túžiš po jasnej ceste k pocitu slobody a nezávislosti
Už vieš, že na ceste osobného rozvoja je potrebné začať sa viac spoliehať na seba
Si ochotný vystúpiť zo začarovaného kruhu svojho myslenia alebo okolností
Čo keby si vedel, ako...

Nahliadnuť za hranice svojich obmedzení

Ak chceš zažívať ľahkosť bytia a slobodu, je potrebné pozerať sa za hranice tvojho myslenia a vnímania. V kurze Sloboda na to využijeme jednoduchú metódu, ku ktorej sa môžeš kedykoľvek vrátiť aj sám.

Kto som
Moje meno je Lukáš Piperek som sprievodca a kouč pre ľudí, ktorí sa venujú sebrozvoju, ale stále majú pocit, že im niečo chýba.

Sprevádzam ľudí k rozpoznaniu ich vrodeného mentálneho zdravia, slobody a ľahkosti bytia. Od roku 2015 mám za sebou tisíce odkoučovaných hodín a vedením workshopov som strávil 250 dní.

Sám som sa nechcel zmieriť s tým, že na to, aby som sa cítil byť v duševnej pohode, musím stále niečo robiť. Spoliehať sa na to, že sa zmenia okolnosti alebo rôznymi spôsobmi pracovať na zmene a vylepšovaní samého seba. Rozpoznal som kým naozaj som a čo je skutočným zdrojom našich obmedzení. To prinieslo do môjho života bezdpomienečnú ľahkosť, radosť a slobodu.

Chceš to rozpoznať tiež?

Áno, chcem
3 kroky k ľahkosti bytia

1.Neduálna meditácia

Meditácia aj pre tých, ktorí si myslia, že nevedia meditovať. Táto forma meditácie je v podstate skúmaním nášho aktuálneho prežitku (myšlienok, emócií, pocitov, zmyslov, ...) bez potreby jeho kontroly alebo zmeny. Je to pozorovanie vnemov takých, aké sú, a dáva nám to možnosť rozpoznať, že pocit slobody a ľahkosti bytia je stáleprítomný. Výhodou metódy je jednoduchosť a fakt, že budeš mať vlastnú praktickú skúsenosť a nemusíš sa spoliehať na teórie.

2. Racionalizácia

Druhá časť každého stretnutia budú otázky a odpovede. Diskusia o zážitkoch a všimnutiach z meditácie a ich Intelektuálne vysvetlenie. Tým uspokojíme aj našu racionálnu myseľ, pretože zodpovieme jej námietky.

3. Všímanie v každodenných situáciách

Cieľom kurzu nie je byť na kurze, ale žiť život s ľahkosťou. Preto to, čo sa na stretnutí naučíte a rozpoznáte, si budete vedome všmať pri každodenných činnostiach. Podporou vám bude spoločné fórum.

Čo je súčasťou kurzu Sloboda
Kurz pozostáva zo šiestich 2-hodinových stretnutí. Osobne v Banskej Bystrici aj online livestream cez Google Meet.

1. Základy prístupu Direct path a podstata vedomia

13.5.2024
Na začiatku si povieme, akú skúmať vlastnú skúsenosť a čím si nevedome vieme pri skúmaní stať v ceste. Potom preskúmame vedomie. Je to niečo, čo máme alebo je to TO, kým sme?

2. Myslenie a ego

27.5.2024
Preskúmame tvorivú silu myslenia a jej vplyv na naše prežívanie. Ego (sebaobraz), ako jeden z výtvorov myslenia, je pre nás čatokrát niečo, s čím chceme bojovať alebo sa ho zbavovať. My s ním nebudeme robiť ani jednu z týchto vecí. Práve naopak. Spoznáme ho.

3. Svet

10.6.2024
Je svet od nás oddelený? Nachádzame sa my vo svete? Ak áno, potom sme na ňom závislý. Alebo svet sa nachádza v nás? V tom prípade sme slobodní. Pozorne preskúmame, ako to teda naozaj je.

4. Telo

24.6.2024
S telom máme mnohí spojenú identitu. Je to nástroj, cez ktorý sa pozeráme. Preto si slobodu často odvodzujeme od slobody tela a jeho stavu.

5. Čas a prítomnosť

9.9.2024
Javí sa nám, že sa pohybujeme v čase. V tom prípade je dôležitá minulosť a to, čo sa nám stalo. Rovnako je dôležitá budúcnosť a to, čo bude. Preto nad tým toľko premýšľame, hoci tvrdíme, že nechceme. Zároveň sme už počuli, že čas je koncept. Ako to teda s časom je? A čo je potom prítomnosť?

6. Kontrola a slobodná vôľa

23.9.2024
Súčasťou našej identity sú pocit viny alebo zahanbenia. Obidva tieto pocity sú spojené s presvedčením o tom, že máme slobodnú vôľu a kontrolu nad životom. Vo filozofických kruhoch sa vedú nekonečné spory, či teda slobodnú vôľu máme alebo nie. Nás nebude zaujímať teória, preskúmame to sami na vlastnej skúsenosti.
Chcem sa zúčastniť
Čo hovoria moji klienti o prístupe, ktorý sa v kurze naučíš
“Efekt v reálnom živote na počkanie.”

Lenka Matúšová

Ani vyše roka terapie nedokázalo to, čo Lukáš v priebehu niekoľkých hodín. Teším sa a ďakujeeem 🙂... Žiadne pokračujte, snažte sa, robte toto a toto a výsledok sa jedného dňa dostavi... figu! Efekt v reálnom živote na počkanie. Je úžasné, ako to funguje.
"Uvedomila som si, že aj môj malý život je krásnym životom, a hlavne, že zdroj tej krásy je vo mne, rovnako ako v každom jednom z nás."

Alžbeta Jambrichová

Žila som so silným pocitom krivdy a jediné, čo som dokázala vnímať, boli veci, o ktoré ma osud oberá. Život bol pre mňa bojom o prežitie - materiálne aj emočné, miestom, kde neexistuje priestor pre radosť ani pre zážitky. Mojou realitou bol svet, kde šťastie majú len tí, ktorým je dopriate, pričom ja som do tejto kategórie ľudí nepatrila.

Potom sa niečo zlomilo. Uvedomila som si, že aj môj malý život je krásnym životom, a hlavne, že zdroj tej krásy je vo mne, rovnako ako v každom jednom z nás. Pretože život je vždy plný zázrakov, akurát musíme nájsť odvahu vidieť ich.
“Vďaka Lukášovi som pochopil, že keď pochopíme seba ako takého, tak už nikdy nepotrebujeme tie "zaručené" techniky.”

Roman Škamla

So štýlom akým Luky robí koučingy som sa ešte nestretol. Vždy som mal skúsenosti len so "zaručenými" spôsobmi ako byť úspešný, ktoré fungovali asi tak dlho ako trvá prečítanie tejto recenzie, čiže boli nepoužiteľné. Vďaka Lukášovi som pochopil, že keď pochopíme seba ako takého, tak už nikdy nepotrebujeme tie "zaručené" techniky. Ďakujem!

Možno ti teraz beží hlavou

“Lukáš, ja som už skúšal rôzne prístupy, odborníkov, koučov a neprinieslo mi to to, čo som chcel."

Moja odpoveď: Chápem. To, čo nájdeš v kurze Sloboda prináša výsledky, pretože ťa to dostáva za hranice tvojho myslenia a vnímania. Sústredí sa na rozpoznanie už existujúcej ľahkosti, slobody a duševnej pohody, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou každého z nás.

Predstav si, že ...

Slobodu a ľahkosť bytia si nemusíš zaslúžiť alebo vybojovať. Môžeš ju mať bez toho, aby si musel meniť samého seba. A dokážeš to zažívať bez ohľadu na to, čo sa deje okolo teba alebo v tvojej hlave.

To chcem!

FAQ

Čo sa stane, keď si kurz zakúpim?

Dostaneš odkaz na pripojenie cez Google Meet. V prípade, že sa rozhodneš prísť osobne, dostaneš presnú adresu.

Akou formou kurz prebieha?

Stretneme sa 6x po 2 hodiny. Osobne v Banskej Bystrici a zároveň online livestream cez Google meet.

Aká forma podpory počas programu bude?

Budeš mať k dispozícii spoločné fórum, kde môžeš klásť otázky a zdieľať svoje uvedomenia.

Je pre mňa vhodný, aj keď so sebarozvojom nemám veľké skúsenosti?

To či máš alebo nemáš s osobným rozvojom skúsenosť, nie je podstatné. Kľúčové je to, či si zvedavý, máš ochotu objavovať nové veci a nechceš sa spoliehať na instatné návody.

Obsah programu
Osobne v Banskej Bystrici aj online livestream cez Google Meet (dostupný bude aj záznam každého stretnutia).
6x 2 Hodinové stretnutie | 18:00 - 20:00
Začiatok kurzu 13.5.2024
249€
Ak cítiš, že kurz je pre teba, vyplň prosím údaje potrebné k platbe